banner_tsf

bayrampasa-belediyesi-1288719579.gif

Türkiye İş Bankası
Üç Turun Ardından

webTürkiye Yıldızlar Şampiyonası'nın ikinci gününde, ikinci ve üçüncü tur maçları gerçekleşti. Hız kesmeden şampiyonayı sürdüren sporcularımızın son durumlarına bir göz atalım; 

Dokuz turluk yorucu mücadelenin üçüncü turunun ardından 13 yaş genel kategoride dokuz sporcu fire vermeden yollarına devam ederken, 14 yaş genelde ise beş sporcu tam puan ile dördüncü tura giriyor. 15 yaş genel kategorisinde şampiyonaya birinci ve ikinci sırada başlayan Melih Yurtseven ve Ufuk Sezen Arat maçlarını kazanırken, kategorinin favorilerinden CM Atilla Köksal Yüksel, Esat Bağlan'a kaybederek sekizinci sıraya geriledi. 16 yaş genel kategorisinde Ankaralı sporculardan Ege Köksal hanesine bir puan daha ekleyerek üç puan ile tek başına lider. 17 yaş genel kategorisinde tam puana sahip üç sporcu yer alırken, ikinci turunu geride bırakan 18 yaş genelde ilk iki masadaki partiler beraberlikle sonuçlandı ve şampiyonaya üçüncü sırada başlayan Ahmet Bolat 2'de 2 ile tek başına liderliğe oturdu.

13 yaş kadınlar kategorisinde geride kalan iki turun sonunda tam puana sahip altı sporcu bulunuyor. 14 yaş kategorisinde ikinci masa hariç üst sıralarda yer alan sporcular bir puan daha kazanarak üçüncü tura kayıpsız girdiler. 15 yaş kadınlarda Kardelen Cemhan, Aleyna Yiğit ve Aytolun Gürcan masalarından kazanç ile kalkarak tam puan ile turu noktaladılar. 16 yaş kategorisinin ilk üç sırasında yer alan Burcu Şaşmazel, Ayça Fatma Durmaz ve Büşra Soydan maçlarını kazanarak bir sonraki tura iki puan ile giriyorlar. Döner sistem üzerinden oynanan 17 yaş kategorisinde WCM Selen Sop tam puan ile birinci sıradaki yerini korurken, 18 yaş kadınlarda Büşra Arığ ve Ebru Kaplan 1,5 puan ile birinci ve ikinci sırada yer alıyorlar.

IMG_4371

IMG_4392

IMG_4394

IMG_4419

IMG_4421

IMG_4455

IMG_4432

IMG_4444


 
Turkish Chess Federation © 2011