banner_tsf

bayrampasa-belediyesi-1288719579.gif

Türkiye İş Bankası
Altıncı Tur

kucukDarüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda devam eden Türkiye Yıldızlar Şampiyonası'nda bugün tek tur oynandı. Şampiyonların belirlenmesine iki gün kala kategorilerdeki son durumlara bir göz atalım; 13 yaş genel kategorisinde tamamlanan altı turun ardından tura kayıpsız giren Onur Taşçı ve Melih Kaan Can birinci masadan beraberlikle ayrılarak eş puanla liderliklerini sürdürüyorlar. 14 yaş genel kategorisinin ilk üç masasındaki maçlar siyahların üstünlüğü ile sonlandı. İzmirli sporcu Barış Güven ilk masadaki kazancın ardından 5,5 puan ile birinci sıraya yerleşti. 15 yaş genelde, Diyap Büyükaşık bir tur önce yerleştiği birinci sırayı, aldığı yarım puan ile korumaya devam ediyor. Diyap'ı beş puan ile Samsunlu sporcu Kadir Alber Zor takip ediyor.


16 yaş genel kategorisinin puan kaybetmeden, hızla yoluna devam eden oyuncusu Ege Köksal hanesine bir puan daha ekleyerek en yakınındaki sporcuyla arasını 1,5 puan açmayı başardı. 17 yaş genel kategorisinde İzmirli sporcu Burak Komut beş puan ile tek başına lider. 18 yaş genelde geride kalan beşinci turun en uzun maçı Demre Kerigan ve Irmak Sipahioğlu arasında oynandı. 96 hamle süren parti beraberlikle sonuçlandı ve kategorinin liste başı oyuncusu Demre Kerigan dört puan ile liderliğini korumayı başardı.

Beş turun ardından 13 yaş kadınlar kategorisinin lideri Şuara Keskin, Mersinli sporcu Sevgican Bal ile ilk masada yaptığı mücadeleden beraberlikle ayrılarak ilk puanını kaybetti. Böylece Irmak Dai ve Şuara Keskin 4,5 puan ile birinci sıraya ortak oldular. 14 yaş kadınlar kategorisinde Nezihe Ezgi Menzi ve Yeşim Patel ilk masada berabere kalınca, ikinci masada maçını kazanan Hilal Öztürk 4,5 puan ile birinci sıraya yerleşti. 15 yaş kadınlarda Kardelen Cemhan birinci masada Aleyna Yiğit ile oynadığı maçtan bir puan ile ayrılarak tam puan ile liderliğini sürdürüyor. Kardelen'i dört puan ile Aytolun Gürcan takip ediyor. Ayça Fatma Durmaz 16 yaş kadınlar kategorisinin durmayan oyuncusu olmaya devam ediyor. Ayça bu turda da kazanarak beş puan ile tek başına liderliğini korudu. 17 yaş kadınların liste başı oyuncusu WCM Selen Sop bu turda da kazanmayı bildi ve altıncı tura tam puan ile kayıpsız girmeyi başardı. Selen'i 4,5 puan ile son turlardaki yükselişiyle İzmirli sporcu Suna Şanal takip ediyor. Kategorinin üçüncü sırasına ise dört puan ile Seray Tulay yerleşti. Döner sistem ile oynanan 18 yaş kadınlarda üst sıralardaki sporcular maçlarını kazanarak ilk üç sıradaki yerlerini korudular. Buna göre Büşra Arığ dört puan ile birinci, Ebru Kaplan ve Elvan Aşan ise 3,5 puan ile ikinci ve üçüncü sırada yer alıyorlar.

IMG_4913

IMG_4967

IMG_4972

IMG_4990

IMG_5002

hakemler

 
Turkish Chess Federation © 2011